Kontrol Edilmesi Kolay Zamanlar…


Kardeşim benden dolayı biliyor olsa da, yaş seviyesi bu aralar yirmilerde seyreden insanların çoğu ne Amiga bilir, ne Commodore 64. Sorsan “ya evet çok güzeldi” derler ama kafa ayarı ne demek, Wokbench kimdir, DCP/DCF ne yer ne içer hiç fikirleri olmaz. Halbuki böyle mi isterdik? Bu kadar mı teknolojinin köklerinden kopmalıydık? Varsa yoksa Android oldu, yeni işletim sistemleri oldu, dokunmatik saplantısı oldu piyasa.

 

Dokunmatik yoktu birader eskiden, biz bilmedik öyle dokunma falan. Hatta bizim için ilk dokunmatik Videodrome oldu muhtemelen. Bilmeyenler varsa, 1983 yapımı efsane bir filmdir kendisi yüreklerde. Zaten David Cronenberg filmleri sırayla delirtir adamı. Hayal gücü enteresan.

Gelelim konumuza;

Amiga, Commodore, dokunmatik yok, bilim kurgu sistem. Bir şey çağrıştırdı mı?

Bunları hatırlayalım, önce Atari için kontrol cihazı üreten tüm firmalara, ama en kocaman olarak  Quickshot’a ekstradan sevgi, saygı ve yaşamına devam etmesi dileklerimizi yolluyoruz. Senelerdir yeni bir ürün yayınlamamış olsalar da, şirketin kapanmaması hala bizim için güzel bir “durağanlık”…

 

 

 

 

Güzel zamanlardı, değil mi? Kaç tane kol kırdığımızı hatırladınız mı? Summer Games, Olympics, Runner, Marathon, Hollywood Gangsters vesaire… Şunlar hala iş yapar, benden söylemesi.

Resmen gözyaşı döktüm arkadaş, vay anasını be!

Ben diyorum ki:

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s