A Fork In The Tale – Bir Efsane


“Full Motion Video” tekniğiyle yapılmaya başlanan oyunlar dönemine denk gelen oldu mu? (bkz: Beyk İybar‘ı bu sorunun dışında tutuyorum)

Myst, Johnny Mnemonic, Phantasmagoria yayınlandıktan sonra geen bir tanesi var ki, hem komik hem de eğlenceliydi ama unutulup gitmiş eski topraklarda.

Dönemin macera oyunları gibi, A Fork In The Tale’de de kahramanımız bir anti-kahraman. İşinde gücünde bir teslimatçı. Ne oluyor da oluyor, o gün erkeklik yaparken vuruluyor. Gözlerini açtığında ise Eseveron Krallığı diye bir yerde, bir sürü iri göğüslü hatun ve garip tonla insanın ortasında boş boş bakarken buluyor.

Oyun malum, tıkla ve git mantığında. Bu tür oyunları oynayanların daha iyi bileceği gibi, eğer bir video görüntüsü izlemiyorsanız bir fotoğraf karesine bakıyorsunuz demektir. Fotoğraftaki aktif bölgelere tıklayarak, karakterinizi yönlendirebilirsiniz.

Gelelim oyunun en baba kısmına. Oyundaki kahramanımız Rob Schneider. Hani şu Hot Chick, 50 First Dates, Deuce Bigalow gibi filmlerin komik oyuncusu. Adamdan başka türlü bir oyun beklemezdim zaten. Komik, sapık, garip ve masum ve sakar kahramanlıklarla dolu.

Ayrıca bir enteresan taraf daha olarak, oyunda bilinen “tam çözüm” diye bir şey yok. Her adımınız, her seçiminiz oyunun gidişatını biraz daha değiştiriyor. Hatta siz bir şeyi yapmakta gecikirseniz, o iş neyse artık, hayatına devam ediyor. İlginç, değil mi?

Neyse, oyunun yayıncısı Any River Entertainment oyun piyasaya sürülmeden kısa bir süre önce mali olarak oyun üzerinde araştırma yapmadıkları için kapanmış.
Yapımcı Advance Reality Interactive ise, o tarihten sonra kayıt. Bir tane SNES oyunları görülüyor ama açıkçası o da bir şeye benzememiş.

Olur da bulursanız oynayın bunu.

Eski dağlardan kim kızakla iner derseniz, bana gelin.

Reklamlar

Ben diyorum ki:

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s