Anime – Nyan Koi!


Nefret ettiğiniz tek şey, sizi hayata bağlayacak yegane şey olsaydı diye düşünün, gene hayata tutunur muydunuz?

Ya da şöyle diyelim; yanlış zamanda yanlış yerde yanlış hareketi yapan adam suçlanmalı mı?

Standart geyiklikte ve enteresan şekilde eğlenceli bir anime ile karşı karşıya olduğumuzu söyleyerek başlıyorum giriş namına. Kediler var, komik, kızlar var, romantizm gibi bir şey de var. Tamam işte, seri olmuş demektir.

Kahramanımız Junpei Kosaka. Adamın kronik kedi tüyü alerjisi var. -Bu arada bir aç parantez koyuyorum ve açıklama yapıyorum. Bu animeyi inceleyen sevgili arkadaşlar, neden herifi kedi düşmanı yaptınız? Adam kedi düşmanı değil, alerjik. Tüysel sorunları var yani, ruhsal değil…- İşin en güzel yanı da, annesi ve kız kardeşinin çılgın kedi fanatikleri olmaları ve evde kedi beslemeleri. Haydi onları geçtim, oğlanın aşık olduğu kız da tam bir hayvan delisi. Hele ki kedi görmesin, sırf onun bu merakı yüzünden bir bölüm eklemişler. Delikanlının aşık olduğundan ablanın haberi yok tabi. Bizimkisi sert erkek, yumurta dayanana kadar ağzını açmıyor.

Bir de küçüklük kankası var, Kanako Sumiyoshi. Aslında o da kahramanımıza hasta ama kaçak dövüşüyor. Bir de küçükken verdiği bir hediyeyi, Kosaka’nın başka bir kıza hediye edeceğini sanıp ona küsüyor. İlerleyen bölümler de bunu da çözüyorlar.

Gelelim konumuza;
Kosaka kedilere alerjik olduğu için, bir şekilde onlardan uzak durmaya çalışan ve bu uzaklık neredeyse nefretle ölçülebilen bir hayat yaşayan temel bir öğrenci. Bir gün yürürken vurduğu gazoz kutusu gidip bir kedi heykelinin -neko-jizou-sama, bir kedi tanrısı- kafasını kırıyor ve lanetleniyor. O dakikadan itibaren de Kosaka’ya evdeki kedisi yardımcı olmaya başlıyor. Mevzuya göre de, kırdığı heykelin ona koyduğu lanetin kalkmasını istiyorsa, 100 farklı kedinin dileğini gerçekleştirmek zorunda. Düşünün ne saçmalıklar olabilir.

Bu arada işin için erkeksi bir hatun, keltoş bir rahip, rahibin ikiz kızları, türlü türlü kediler ve onlarca komik olay giriyor. Tabi olayların çevresinde gelişen aşk hikayeleri de cabası.

Edinin, izleyin, eğlenin.

Reklamlar

Ben diyorum ki:

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s