Anime – World God Only Knows I-II


Bu aralar biraz tercih dışı, daha önce denemediğim animelere yönelmiştim, bu da onlardan bir tanesi.

Bir sürü hatun, oyun delisi bir esas oğlan, onu yönlendiren beceriksiz bir zebani, bir de PFP(!) alıp karıştırmışlar. Eğlenceli de olmuş.

Not: Yazı ilk iki sezonu komple geçer…

Japonların ünlü “hatun tavlama” oyunlarının kralı Keima Katsuragi’nin tek isteği, oynadığı oyunların iki boyutlu dünyasına gömülmek ve gerçek dünyadan tamamen sıyrılmaktır. Buradaki insanları, onların yapmacık hareketlerini, olmamaları gerektiği gibi olmalarını hiç sevmez. Ondan dolayı verir bünyeyi bu hatun tavlama oyunlarına, yardırır da yardırır. Hatta o kadar ileri seviyede yardırır ki, onun için “Hatun Tavlama Tanrısı” imajı yerleşir. Zira oynadığı oyunlardaki bütün hatunları tavlayıp, bitirilmemiş oyun bırakmamaktadır.

Bu kendine güvenle, PFP’sine (evet, gerçekten de PFP, ne var? PSP’yi yanlış yazacak kadar değiliz, en az 120 senem daha var) gelen “erkeksen bütün kızları tavla da görelim” tartışmasına katılım gösterir -aslında “yapabileceğine inanıyor musun” şeklinde bir e-posta gelir, o da tabi ki “kimse beni yenemez, ben bu oyunların tanrısıyım” diye gaza gelerek “evet” diye cevap verir- ve şirin bir zebani mi desem, ifrit mi desem, şeytan mı desem, neyse ondan edinir işte. Elsie de Lute Irma adındaki bu ifrit, cehennemden gelen bir kontrot koruyucudur. Katsuragi’nin anlaşmaya uymasını sağlamak, onun birincil görevidir. Tabi bir de anlaşmaya uymazsa olacakları hatırlatmak gibi ara görevleri de var.

Katsuragi gerçek dünyadan hoşlanmadığı için, okulunda neredeyse hiçkimse ile muhabbeti olmayan, soğuk görünen, sevimli ama herkese uzak bir çocuktur. Sırf bu yüzden, anlaşmayı anladığında kafasına dank eder, hata yapmıştır. Anlaşmayı PFP üzerinden ve böyle cehennemli falan bir sonucu olmayacak diye kabul eden Kaso, gerçek dünyadaki hatunların içine girmiş olan kötü ruhları yakalaması gerektiğini ve bunu yapmanın tek yolunun da o kötü ruhların hatunların kalbinde kapladığı yeri başka bir şeyle değiştirmek olduğunu öğrenir.

Kısaca o kızlara kendini sevdirtecek, aşık edecek, onun yüreklerinde kapladığı yer yüzünden kötü ruhlar kalplerden atılacak ve atılan kötü ruhları Elsie toplayacak. Bundan belirli bir sayıda yapıldığında, anlaşma tamamlanacak ve Katsuragi kurtulacak. Kurtulacak diyorum, zira anlaşmadan cayarsa diye, boynuna yerleştirilmiş bir halka var ki, kafasını kopartmak için bekliyor.

Gelelim asıl mevzuya. Seri eğlenceli. İki sezon ama iki tane yarım sezon. Kısacası işte bilindik hikaye… Şimdi üçüncü ve belki dördüncü sezon bekleniyor ama gelir gelmez, orası ayrı mevzu. Ben bayağı gülerek izledim, gülmediğim yerlerde de gülümsedim. Kötü bölümü -en azından ortalamanın altında- yok diyebilirim. Komik, fan service, harem, shounen. Tamam işte, ekip hazır.

Deneyin ya, gideri var her türlü.

Reklamlar

Ben diyorum ki:

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s