Sanebox ile e-postalar daha mı rahat?


Sanebox denen bir sistem var, aylık 5$ gibi bir ücret karşılığında (süreye ve hediyelere bağlı olarak ücreti düşebiliyor) sizin posta adresinize gelen postaları ayıklıyor. Şimdiden de çok önemli kuruluşlar tarafından bahsedilip denenmeye başlanmış.

Adamlar diyor ki; bırakın arkadaşlarınızı ve size gelen postaları inceleyelim. Hangi postaları okumak istemediğinizi, hangilerinin reklam olduğunu, hangilerinin önemli ve hangilerinin acil okunması gerektiğini belirleyelim. Sonra posta kutunuzu düzenleyelim ve üyelik tarihinden sonra yaptığınız okuma işlemlerinize göre sistemimizi geliştirelim. Bir insanın ayda 8 saat sadece postalarını düzenlemekle uğraştığı düşünülürse, sizin vaktinizin değeri ne kadar?

Ben de diyorum ki; teşekkürler ama bunu aylık ücret almadan yapan Gmail adında bir servis var ve çok ciddi başarı oranına sahip. Aylık 5$ ödemektense, o parayla sinemaya gitmek daha cazip geldi. Sisteminiz belki güzel ve akıllı olabilir ama ücretsiz alternatiflerinin kendilerinden aşağı kalır yanı yok diyebilirim.

Ayrıca ben bir ürün satmak istesem, sitede reklamını yaptığım materyal/hizmet için “bizi seçin çünkü biz çok süperiz” diye reklam yapmam. Bence “şimdilik” es geçilesi.

Teknoloji bu konuda golü attı. İyi bir vole ya da rövaşata gelmeden kameranızı değiştirmenin amacı yok.

Reklamlar

Ben diyorum ki:

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s