Sailor Moon tekrar sahnelere dönüyor


Bundan 20 -yazıyla yirmi- sene önce ilk bölümü yayınlanan, toplamda 200 tv bölümü ve 3 sinema filmi ile seyirci karşısına çıkan ve ülkemizde de “Ay Savaşçısı” adıyla tanınan Sailor Moon, yapımcı şirket Kodansha LTD.’nin açıklamasına göre 2013’te, yani yaklaşık 16 sene sonra tekrar yeni bölümleriyle sevenlerinin karşısına çıkacak.

 

Bu anime işlerini bilen bilmeyen her kim olursa olsun, “Sailor Moon”, “Ay Savaşçısı”, “Sevimli Savaşçı” falan denildiğinde bir şekilde ondan bahsettiğinizi anlar. Hem animenin kitlelere yayılmasını kolaylaştıran, hem de “kült” olarak bilinmesi gereken serilerden işte sonuçta, daha bunu uzatmanın ne manası var?

İlk serideki şaşkın kahramanımız Usagi Tsukino’nun yeni sezonda da başrolde olacağı ve mangayı takip edeceği söylentisi bayağı ciddileşmiş durumda.

Bir diğer haberde de orijinal seslendirme kadrosunun tekrar çalışacağı söyleniyor ama artık 20 sene önceki sesleri nasıl ve nerelerinden çıkarırlar artık, işte ondan emin değilim.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

 

Reklamlar

Sailor Moon tekrar sahnelere dönüyor” üzerine bir yorum

  1. Yok artık 🙂 Dünya’da bir eskiye dönüş, yeniden canlandırma var. Bazen güzel, bazen de rezil oluyor. Umarım güzel olur çocukluğumun gözdesiydi bu anime.

Ben diyorum ki:

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s